کفشور, گاتر

تفاوت گاتر و ترنج

تفاوت گاتر و ترنج

تفاوت گاتر و ترنج  معمولاً در کاربری آنهاست.

انواع گاتر پیش ساخته برای جمع آوری آب در محوطه های مختلف ساختمان های مسکونی یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال برای دور استخر، موتورخانه، بام، تراس، پارکینگ و همچنین در پروژه های صنعتی برای کف کارخانجات، آشپزخانه های صنعتی و گاتر برای هدایت آبهای سطحی کاربرد دارد و درپوش آن معمولاً به صورت گریتینگ یا گریل است. ترنج به کانالی میگویین که برای لوله های برق و تاسیسات مورد استفاده قرار میگیردتا اتصالی برای منزل ایجاد نکند. درپوش ترنچ ها به صورت کاور است و آب را عبور نمی دهد. به طور کلی ترنچ برای هدایت آب طراحی نمی شود و معمولاً ابعاد بزرگتری دارد.

فرق گاتر و ترنچ از نظر ابعاد

گاترهای پیش ساخته معمولاً در سایزهای کوچکتر از ترنچ های تاسیساتی تولید می شوند. گاترهایی که برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند معمولاً در عرض 8 سانتیمتر، ارتفاع 3 و طول 30 الی 100 سانتیمتری کاربرد دارند. گاترها برای تمامی فضاهای منزل کاربرد دارد و فقط مختص برای استخر و پارکینگ نیستند و میتوانید به سایز دلخواه سفارش دهید ولی ترنج اماده ندارد و حتما باید از قبل سفارش دهید. 

همچنین فرق گاتر و ترنچ در این است که کاور ترنچهای تاسیساتی از نوع گریتینگ استفاده نمی شود تا آب را عبور ندهد.

ترنج در ساختمان

تفاوت جنس ترنج و گاتر

جنس گاترها متغیر میباشد اگه اماده باشد پلیمری و اگر سفارشی باشد قابل تغیر میباشد. به عنوان مثال پلی پروپیلن یا ترکیبی از پلی پروپیلن و پلی اتیلن. اما ترنچ های سایز بزرگ با بتن ریزی درجا در محل پروژه احداث می شوند. جنس گیریتینگ نسبت به کاریردی که دارد متغیر است و از جنس پلاستیک و استیل میباشد.

انواع گریل یا گریتینگ فلزی عبارتند از:

چدن، گالوانیزه، استیل. گریتینگ های پلاستیکی نیز می توانند از جنس پلی پروپیلن، پی وی سی و یو پی وی سی تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *