گاتر

تفاوت گریل وگاتر

تفاوت گریل وگاتر

تفاوت گریل وگاتر :

که گریل  به معني كانال آب  است و در علم مهندس نيز به انواع كانال پيش ساخته ، آبرو ، ناودان يا جوي آب گفته مي شود كه براي جمع آوري و زهكشي آبهاي سطحي در فضاهاي مختلف استفاده مي شوند که تفاوت گریل وگاتر  در این میباشد.

گاتر با توجه به نوع كاربري آن در ابعاد مختلف و با جنس ها و طرحهاي متنوع توليد مي شود مانند گاتر فلزي و گاتر پلاستيكي كه متداولترين نوع گاتر است.

گاتر فلزي معمولا در فضاهاي مختلف با تردد خودرو مانند داخل پاركينگ،رمپ پاركينگ،محوطه كارخانجات و حاشيه خيابان هاي شهري استفاده ميشود. از گاتر فلزي همچنين در فضاهاي صنعتي مانند سالن رستوران، سالن توليد كارخانجات، موتورخانه ها و آشپزخانه صنعتي استفاده مي شود. اين نوع گاتر شامل گاتر چدني ، گاتر گالوانيزه و گاتر استيل است.

گاتر پلاستيكي در محيط هايي با تردد عابر پياده مانند سرويسها ، تراس و بام،روف گاردن،حياط،دور استخر و زير دوشها و … استفاده ميشود. گاتر پلاستيكي شامل گاتر پي وي سي ، گاتر پلي آميد ، گاتر پلي پروپيلن و گاتر اي بي اس ميباشد كه در طرح هاي مختلف و با ابعاد متنوع توليد ميشود.

گریل چیست؟

یکی دیگه از تفاوت  گریل وگاتر

در این است که گريل  يك نوع گاتر با درپوش يا گريتينگ است كه براي جمع آوري آب دور استخر و جكوزي ها استفاده ميشود. گريل روي كانال آب دور استخر ها و جكوزي ها قرار ميگيرد. که گریل براي جمع آوري آب سرريز استخر و جكوزي هميشه يك كانال دور فضاي استخر ايجاد ميشود و روي آن از گريل استخري استفاده ميشود.
امروزه در بسيار موارد كانال آب دور استخر نيز به صورت پيش ساخته است.

مزایای گاتر:

سهولت و سرعت اجرا

عدم نیاز به شیب بندی طولی

عدم ایجاد سر و صدا هنگام عبور از روی گاتر

عمر مفید به مراتب بالاتر از روش سنتی و دستی

مقاومت وزنی بالا

ضد خوردگی و زنگ زدگی

آب بندی بهتر

تنوع در جنس و ابعاد گاتر

عدم پوسیدگی کانال پلاستیکی به مرور زمان داخل بتن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *