پروفیل آلمینیوم, پروفیل لبه پله

محافظ ستون

محافظ ستون

محافظ ستون:

محافظ ستون ، ابزاریست برای ایمن سازی نقاطی از ساختمان که به دلیل ترافیک تردد در آن ها، احتمال آسیب دیدگی و استهلاک در آن ها بیشتر است. این آسیب دیدگی ممکن برای ساختمان یا افراد باشد. این محصول همچین با نام های کرنر گارد و محافظ کنج نیز شناخته میشود.

کرنر گارد را میتوان در دسته بندی های مختلف از نظر کارایی و متریال قرار داد. در ادامه گونه های مختلف آن را معرفی میکینم:

معرفی محافظ ستون از نظر نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید آن و کارایی:

  • محافظ ستون لاستیکی
  • محافظ ستون پلاستیکی
  • محافظ ستون  آلومینیومی.
  • ترکیبی از ورق گالوانیزه و لاستیگ.

پاسخ به این سوال بدون در نظر گرفتن شرایط اشتباه است. زیراهر کدام از مدل های محافظ ستون که ذکر شد کارایی خاص خود را دارند. به عبارتی دیگر برای انتخاب مناسب باید شرایط محل مورد نظر را نیز بررسی کرد. برای مثال یکی از عوامل مهم، دمای محیط است.کاهش دما در مدل پلاستیکی باعث خشک شدن آن میشود و در مقابل افزایش دما سبب تغییر شکل آن را فراهم می آورد. اما مدل لاستیکی از مقاومت بسیار خوبی در برابر تغییرات شدید دما برخوردار است.

محافظ کنج لاستیکی:

این مدل یکی از پرفروش ترین هاست. دلیل آن وفق پذیری آن با شرایط مختلف محیطیست. مناسب برای فضای خارج از ساختمان مانند پارکینگ ها. یکی از مشخصه های این مدل کرنر گارد رنگ آن است. لاستیک به طور ذاتی رنگ پذیر نیست به همین دلیل این محصول فقط به رنگ طبیعی خود یعنی مشکی در بازار موجود میباشد.

ویژگی ها:

  • مقاومت بسیار عالی در برابر تغییرات دمایی محیط.
  • جذب ضربه های قوی مانند برخورد بدنه خودرو با ستون.
  • عدم پوسیدگی و رنگ پریدگی بر اثر گذر زمان و تابش نور خورشید.
  •  دوام بسیار بالا.

محافظ ستون آلومینیومی

این مدل بیشتر جنبه زیبایی دارد تا محافظتی. استفاده از آلومینیوم درجه یک با روکش آنودایز آنرا تبدیل به یک محصول ایده آل برای طراحان دکوراسیون کرده است. از این حیث محافظ ستون آلومینیومی بیشتر در نقاطی از ساختمان به کار میرود که ترافیک کمتری داشته باشند. مانند دفاتر اداری و مناطق مسکونی. استفاده از این محصول علاوه بر اینکه به ساختمان شما جلوه ای منحصر به فرد میبخشد، از کنج های حساسی که قابل تعمیر نمیباشند نیز محافظت میکند( مانند سنگ های قیمتی).

ترکیبی از ورق گالوانیزه و لاستیک:

به دلیل معایب زیادی که این مدل دارد، تولید آن متوقف شده است. از جمله معایب این گونه از محافظ ستون ، میتوان به وجود فلزی سخت در پیکره اصلی آن اشاره کرد. وجود این فلز که از آهن میباشد باعث ایجاد زنگ زدگی به مرور زمان میشود که جلوه ستون ها را خراب میکند. همچنین هنگام برخورد خودرو با ستون، لبه های تیز آن آسیب های جدی به بدنه و رنگ خودرو وارد میکند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *