کاشی و سرامیک, کفشور, گاتر

انواع کفشور

انواع کفشور

 انواع کفشور

انواع کفشور و یا shower drain وسیله‌ای از جنس فلز و استیل برای اتصال بین کف و لوله فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد.کفشورها  از ورود آشغال و مو که موجب گرفتگی لوله‌ فاضلاب می‌شود، جلوگیری کرده همچنین از خروج سوسک و سایر حشرات به داخل منزل شما جلوگیری می‌کند.

مزایای استفاده از کفشور:

  • به دلیل داشتن یک گردنی چند سانتی‌ از ورود آب کف به قسمت زیری سرامیک‌هاجلوگیری میشود و از نم زدگی اطراف لوله جلوگیری می‌کند.
  • با داشتن سیفون در مسیر خروجی آب به لوله فاضلاب، مانع از ورود آشغال و گرفتگی مسیر فاضلاب می‌شود.

نواع کفشور از نظر جنس:

  •  چدنی اولین و قدیمی‌ترین این کفشور‌ها از مقاومت زیادی برخوردار بودند تا اینکه پای شوینده‌های اسیدی به بازار باز شد. درحالی که چئن با مواد اسیدی از بین میرود
  • استیل جدیدترین نمونه کفشور هستند، هم در برابر انواع شوینده مقاوم هستند و هم در برابر فشار و ضربه. اگر به دنبال کفشوری هستید که سالیان سال از آن استفاده کنید. بدون شک این مدل بهترین گزینه برای شما هستند.

 

انواع کفشور از نظر شکل ظاهری:

  • کفشور خطی:  این کفشورها به شکل مستطیل هستند که میزان بیشتری از آب را خارج می‌کنند. در مدل‌ها قبلی از کف تراز شده استفاده نمی شد و کف به طرف کفشور شیب داده می شد.

 

  • کفشور سرامیک خورنسل جدیدی از کف‌شورهای خطی هستند. طراحی این مدل به گونه‌ای است که به جای استفاده از فلز روی سطح زمین که نمای زیبایی ندارد با همان جنس و رنگ کاشی کف روی آن را می پوشانند و فقط محل خروج آب مشخص است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *