پروفیل خطی نوری, پروفیل دکوراتیو, پروفیل لبه پله, نوار آلمینیوم

قرنیز چیست؟

در مقاله امروز از سایت فروشگاه لئون پارس می‌خواهیم توضیح دهیم که قرنیز چیست؟ انواع قرنیز کدام است؟ و کاربرد قرنیز در طراحی دکوراسیون خانه را شرح دهیم. فروشگاه لئون پارس به عنوان تولیدکننده برتر انواع پروفیل‌ دکوراتیو و قرنیز می‌باشد. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می‌توانید به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

 

قرنیز چیست؟

قطعه‌ای است با ارتفاع کم که بصورت نواری در پای دیوارها و خط تقاطع دیوار و کف ساختمان‌ها اجرا می‌گردد. قرنیزها نه تنها موجب زیبایی و جلوه بخشی به این خط تقاطع می‌گردد، بلکه با جلوگیری از انتقال رطوبت موجود در کف فضاها به گچ کاری دیوار و برخورد اشیاء و اثاثیه به نازک کاری دیوارها، باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به آن می‌شود. قرنیزها امروزه از مصالح متفاوتی از جمله سنگ، چوب، پلاستیک، استیل، شیشه، PVC و MDF ساخته و راهی بازار شده است و با توجه به جنس آن، روش‌های نصب قرنیزها متفاوت است.

 

قرنیز 2 سانتی

 

انواع قرنیز

1_نوری

2_آلمینیوم

3_ پلاستیکی

4-سنگی

5-سرامیکی

 

قرنیز خوب

در قدیم استفاده از قرنیز در طراحی داخلی ساختمان‌ها بسیار کاربرد داشته است و استادان معمار از انواع آن در داخل فضاها و اتاق‌های ساختمان استفاده می‌کردند. گرچه نقش آن تنها در زیبایی خلاصه نمی‌شود و کاربردهایی نیز در صنعت ساختمان دارد.

انواع قرنیز

شاید انتخاب از میان انواع مختلف قرنیز کاری سخت به نظر برسد اما، راه‌های نیز برای انتخاب مناسب وجود دارد. در نگاه اول شاید جسمی زائدی در ساختمان به نظر برسد اما وقتی با کاربردهایش آشنا شوید، نظرتان تغییر خواهد کرد. قرنیزهای جدیدی نیز با خاصیت آنتی باکتریال وارد بازار شده‌اند که برای امنیت و آسایش خانواده‌ها طراحی‌ شده‌اند.

قیمت قرنیز

کاربرد قرنیز در طراحی دکوراسیون خانه

در حقیقت قرنیزها جزو ابزارهای دکوراتیو پر کاربرد از زمان های قدیم محسوب می‌شوند و از همان زمان اهمیت و کاربرد قرنیز در دکوراسیون داخلی برای معماران ایرانی مشخص بود. استادان معمار انواع قرنیز به خصوص را با مهارت خاصی در داخل فضاها و اتاق‌های ساختمان‌ها به کار می‌بردند. نقش قرنیزها فقط به تکمیل زیبایی ظاهری خانه منتهی نمی‌شد، بلکه به منظور محافظت بیشتر از دیوارها و جلوگیری از نفوذ رطوبت کف به دیوار نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

نمونه کار قرنیز

امیدواریم از خواندن این مقاله رضایت داشته باشید. در ادامه نظرات خود را برای ما قرار دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *