پروفیل آلمینیوم, پروفیل خطی نوری

نور خطی

یکی از محصولات پرفروش فروشگاه لئون پارس پروفیل خطی نوری است. در مقاله امروز می‌خواهیم شرح دهیم که نور خطی چیست و انواع آن کدام است و چه تفاوتی با هم دارند. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریابید.

 

نور خطی چیست؟

نور خطی به شکل یک چراغ خطی (در مقابل چراغ های مربع یا گرد) تعریف می شود. این لامپ ها دارای نوری طولانی هستند تا نور را در ناحیه باریک تری نسبت به نورپردازی سنتی توزیع کنند. معمولاً طول این چراغ ها زیاد است و به صورت آویز از سقف، روی دیوار یا سقف (روکار) و یا به صورت فرورفته در دیوار یا سقف (توکار) نصب می شوند.

در گذشته چیزی به نام نورخطی وجود نداشت. این امر باعث سخت شدن روشن کردن بعضی از محیط‌های طولانی و باریک مثل راهروها می‌شد. این فضاهای طولانی با لامپ‌های رشته‌ای بزرگ روشن می‌شدند که خروجی لومن (شار نوری) مفیدی را ارائه نمی‌کردند.

چرا نورخطی؟

برای روشن کردن یک محیط فقط عمل کرد خوب کافی نیست. گاهی زیبایی و طراحی یک سیستم روشنایی مهمتر است. چراغ خطی با تنوعی که دارد می‌تواند گزینه‌ای باشد که سلیقه‌های مختلف را پوشش دهد. این محصول در ابعاد مختلف، مشخصات فنی گوناگون، رنگبندی پروفیل و جنسیت‌های ‘آلومینیومی، پلاستیکی و ترکیب این دو’ موجود است که دست طراحان و معماران را برای اجرای یک ایده منحصر به فرد باز می‌گزارد. در گذشته، ما شاهد استفاده از نورخطی اغلب در فضاهای تجاری مانند خرده فروشی و ادارات بودیم، اما اکنون شاهد استفاده بیشتر و بیشتری از لاینر لایت در مدارس و حتی در کاربردهای خانگی هستیم.

 

بیشتر بخوانید: مهمترین مزیت چراغ خطی

 

مدل های پرکاربرد نور خطی

نور خطی کنج

یکی از محل هایی که شاید به نظر برسد از دسترس خارج است. کنج دیوارها می‌باشد. اما به وسیله نورخطی کنج به راحتی می‌توانید این قسمت را نورپردازی کنید. معمولا آشپزهانه و کابینت‌ها که دارای کنج هستند بسیار مناسب برای نورپردازی است. محل‌هایی که به آسانی میتوان دکوراسیون‌ها را نورپردازی کرد. این مدل از نورخطی به صورت روکار نصب می‌شود. بنابراین نصب توکار در نورخطی کنج امکان پذیر نیست. برای نصب نورخطی نیز می‌توانید از چسب  پلی اورتان و یا پیچ استفاده کنید.

 

نور خطی دو سانتی

اگر به دنبال طراحی نورپردازی هستید و در عین حال به نور مکمل نیز نیاز دارید. نورخطی دو سانتی یکی از بهترین محصولات برای شما می‌باشد. این نورخطی با داشتن عرض کم نور ملایمی را پخش می‌کند و نورپردازی در محل هایی که به نور کم و یا فقط زیبایی نیاز دارند بسیار مناسب است و در عین حال می‌تواند نور مکمل نیز باشد. این مدل از نور خطی به صورت روکار نصب می‌شود.

نور خطی پنج سانتی:

نورخطی پنج سانتی در این مدل به راحتی می‌توانید از آن به عنوان نور اصلی استفاده کنید. عرض پنج سانتی این نور خطی باعث می‌شود. ال ای دی‌های بیشتری در این محصول قرار بگیرد و روشنایی کاملی را برای محیط ایجاد کند. در خانه و محل کار ساختمانی اداری و حتی پاساژها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این نورخطی این است که میتوان ان را به صورت آویز و یا رو کار اجرا کرد. در نورخطی آویز شما امکار اجرا به صورت لوستر را دارید در این صورت میتوان به اسانی انواع مدل‌های لوسترها به شکل‌های مختلف هندسی را ایجاد کرد. در نصب‌های آویز به وسیله سیم بکسل‌هایی که قابلیت انتقال برق دارد نصب انجام می‌شود یعنی شما نیازی به سیم برای برق کشی نیز ندارید.

 

امیدواریم از خواندن این مقاله رضایت داشته باشید. در ادامه نظرات خود را برای ما قرار دهید. همچنین برای مشاهده نمونه نوز خطی به اینستاگرام ما مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *